Termíny

1.9.2015 - 31.8.2017 - Harmonogram - ZS 2016/2017 a LS 2016/2017

Hledat
Pokročilé hledání
Studium v zahraničí

a

Studium v zahraničí je nedílnou součástí studia oboru International Management. Podle vyjádřených preferencí studenti vyjíždějí na partnerskou univerzitu v prvním nebo druhém semestru studia.

Předměty, které student vystuduje a které jsou na partnerské univerzitě zařazeny do programu CEMS, budou plně uznány do studia na VŠE. Studenti vyjíždějící v zimním semestru musí během studia v zahraničí absolvovat také kurz International Strategy a Business Communication Skill Seminar. Studenti, kteří vyjíždějí v letním semestru musí absolvovat během studia v zahraničí také kurz Global Management Practice, Responsible Global Leadership Skill Seminar  a Business Project.

Všichni studenti VŠE obdrží na studium v zahraničí finanční příspěvek.

Před odjezdem doporučujeme pozorně prostudovat materiály Oddělení zahraničních styků. Bližší informace k postupu před odjezdem v aj lze rovněž najít zde: http://cemsmim.vse.cz/english/for-students/study-abroad/.

Výše zmíněné povinné předměty jsou uznávány automaticky (bez nutnosti dalšího souhlasu). Pro uznání dalších povinných předmětů je nutný souhlas garanta předmětu. Volitelné předměty budou uznány blokově v počtu vystudovaných (evropských) kreditů.

Po návratu ze zahraničí mají studenti povinnost nechat si uznat předměty odstudované v zahraničí na základě Transcript of Records z hostitelské univerzity a Žádosti o uznání předmětů. Kredity budou studentům uznány v plné výši (dle ECTS), jejich rozložení mezi povinné a volitelné se ale může lišit.

Např. pokud student v zahraničí  absolvuje kurz International Strategy za 5 ECTS a 3 volitelné předměty v celkové hodnotě 15 ECTS, na VŠE mu bude  uznán předmět 3PE672 - International Strategy za 7 ECTS podle sylabu a volitelné předměty blokově v počtu 13 ECTS.